3/20/2017

Wieszak z palety - DIY


Dzisiaj przyszła pora na post z cyklu Zrób to sam - DIY. 


 Ostatnio meble z palet cieszą się ogromną popularnością. Zapewne dlatego że są tanie, wyglądają efektownie i można z nich zrobić dosłownie wszystko. Od mebli wypoczynkowych, konstrukcji łóżek, komódek pod telewizory, przez stoliki, biurka, siedziska, legowiska dla psów, aż do półeczek kuchennych i donic do ziół.

Dziś opiszę krok po kroku jak zrobić wieszak na kurtki.

My taki wieszak mamy w wiatrołapie i jak dla mnie wygląda bardzo efektownie. Cena takiego cuda jest niewielka, mi udało się dostać paletę od znajomego ale wiem że ich kupno to koszt ok. 15-30 zł. 

Moja paleta ma wymiary 79 cm x 59 cm, czyli jest bardzo mała i niestandardowa. Ale ten czynnik przemawiał na naszą korzyść ponieważ mamy ściany kartonowo gipsowe i standardowej wielkości paleta była by za ciężka. 

Krok 1: 

 Usuwamy z palety jej dół, czyli deski dolne oraz wsporniki. To zadanie jest w sumie najtrudniejsze i przyda się do wykonania jego jakiś silny mężczyzna ze sprzętem. 


Krok 2:  

 Oczyszczamy paletę z zabrudzeń, wyrównujemy nierówności oraz drzazgi. Najbardziej pomocna będzie nam szlifierka bo zrobi to w miarę szybko. Jednak gdy nie posiadamy wystarczy gruby papier ścierny i trochę cierpliwości.Krok 3: 

 Malujemy naszą paletę. Ja użyłam do tego lakierobejcy do drewna w kolorze BRZOZA. Ponieważ zależało mi aby mój wieszak był w kolorze białym ale żeby została widoczna struktura palety. Ja malowałam moją paletę dwukrotnie ponieważ jedna warstwa nie dała takiego efektu jaki oczekiwałam.Krok 4:

 Gdy paleta jest już wyschnięta przychodzi pora na przykręcenie wieszaczków. Ja wybrałam 2 podwójne duże na górę i 2 podwójne małe na dół. Jednak przy kolejnej wizycie w sklepie budowlanym dokupię jeszcze ze 2 małe wieszaczki ponieważ gdy jest dużo gości te 4 nie wystarczają.


Krok 5: 

 Przymocowanie naszego "paletowego" wieszaka do ściany. I tu znowu przydatna jest pomoc mężczyzny. Najlepiej użyć do tego dużej ilości długich wkrętów. Wieszak sam w sobie jest dość ciężki, a jeszcze kurtki gości to kolejne kilogramy które biedna ściana musi wytrzymać.
Pozdrawiam, Agata.

PS Wybaczcie za fatalną jakość zdjęć robiłam je zepsutym telefonem. 

1 komentarz:

  1. Też mam.sciane kartonowa i bardzo podoba mi się pomysl z wieszakiem. :)

    OdpowiedzUsuń